W jaki sposób prawidłowo zabezpieczać rany, odleżyny, miejsca po interwencjach chirurgicznych

Odpowiedni sposób zabezpieczania różnego rodzaju ran, które powstały na przykład w związku z przebytymi urazami, po różnego rodzaju interwencjach medycznych i chirurgicznych, czy wreszcie które mają charakter odleżyny, to jeden z naprawdę bardzo ważnych aspektów. Poniżej kilka istotnych informacji na temat tego, jak należy podejść do tego tematu.

Odpowiednie zabezpieczenie ran przez kadrę medyczną

W przypadku odpowiedniego zabezpieczenia ran po różnego rodzaju dużych urazach czy interwencjach medycznych, zawsze należy kierować się wskazaniami specjalistów. A zatem jeżeli konieczna jest codzienna wizyta w ambulatorium w przychodni medycznej, lub w gabinecie zabiegowym, bo na konkretnym etapie rany muszą być oczyszczone i zabezpieczone przez pielęgniarki  – dokładnie w taki sposób należy postąpić. Nie można wymieniać opatrunków na własną rękę, dopóki możliwość taka nie zostanie przedstawiona przez lekarza. Tylko wtedy będzie to bezpieczne i nie będzie groziło jakimikolwiek komplikacji.

Opatrunek hydrokoloidowy – wymiana opatrunku we własnym zakresie w domu

Jeżeli lekarz lub pielęgniarka dadzą zielone światło i wyraźnie poinformują, że możliwe jest zabezpieczanie rany i zmiana opatrunku we własnym zakresie w domu, najlepiej jest od razu zakupić opatrunek z rodzaju hydrokoloidowego. To specjalny opatrunek do stosowania na różnego rodzaju duże i poważne rany, który przyspiesza ich gojenie się. Jest prosty i łatwy w użyciu i zapewnia doskonałe efekty.