
Blokery apetytu – czy są skuteczne?
Osoby pragnące zrzucić nadprogramowe kilogramy szukają wiele sposobów na przyśpieszenie tego procesu. Jednym z nich jest stosowanie blokerów apetytu. Podpowiadamy, czym są takie środki i czy warto je przyjmować.
Czym są tabletki na zmniejszenie apetytu?
Wbrew błędnym przekonaniom blokery apetytu nie są szkodliwe. W większości przypadków są to produkty oparte na naturalnych składnikach i ich prawidłowe stosowanie nie niesie za sobą większego ryzyka. Nierzadko omawiane specyfiki zawierają takie składniki jak:
- korzeń dziwidła,
- ekstrakt z pokrzywy indyjskiej,
- ekstrakt z pestek dyni,
- ekstrakt z tamaryndowca malabarskiego.
Jest to zaledwie część z naturalnych składników, które zmniejszają chęć sięgania po niezdrowe przekąski. Z tego powodu takie tabletki są idealnym sposobem na walkę ze wzmożonym łaknieniem. Warto zaznaczyć, że opisywany rodzaj specyfików okaże się nieskuteczny w przypadku stosowania nieprawidłowej diety. W czasie odchudzania, należy przebywać na stałym deficycie kalorycznym oraz stawać na systematyczną aktywność fizyczną.
Czy warto stosować tabletki hamujące apetyt?
Stosowanie tabletek na zmniejszanie apetytu jest zalecane wielu osobom zmagającym się z nadprogramowymi kilogramami. W wielu przypadkach pozwalają na sprawne rozwiązanie problemu z nieunormowanym łaknieniem. Warto dodać, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co to stosowania tabletek hamujących apetyt zawierających składniki z substancjami aktywnymi warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem. W niektórych sytuacjach nadwaga wynika z problemów z funkcjonowaniem układu hormonalnego i wtedy trzeba się zdecydować na inne środki pomagające zrzucić zbędne kilogramy.