Dieta dla aktywnych: jakie witaminy i minerały są niezbędne?

Osoby prowadzące aktywny styl życia muszą zadbać o swą dietę w szczególny sposób. Jakie witaminy i minerały są dla nich najważniejsze?

Bez witamin ani rusz


Intensywny trening to pot, a tym samym utrata wielu witamin i minerałów. Im intensywniejszy trening, tym ważniejsza staje się zdrowa dieta, w której pojawią się tak ważne dla sportowców substancje, jak witamina A czy witaminy z grupy B. Bardzo ważna jest też witamina, dzięki której osoby aktywne mogą skuteczniej wspierać swe kości oraz stawy. Takie kompleksy witamin można znaleźć w wielu suplementach diety dla sportowców, m.in w Olimp Vita-min Multiple Sport ,dzięki którym nawet najintensywniej ćwiczące osoby mogą uniknąć problemów związanych z brakiem odpowiednich ilości witamin w swej diecie.

A co z minerałami?


Na ogólny stan zdrowia sportowców wpływają nie tylko witaminy, ale i i minerały. Ważny jest wapń, mający ogromny wpływ na stan kości, ważne jest też żelazo, dzięki któremu zwiększają się możliwości ludzkiego organizmu. W Olimp Vita-min Multiple Sport https://www.sportfuel.pl/?335,olimp-vita-min-multiple-sport-60-kapsulek nie bez powodu pojawiają się też magnez oraz cynk. Te składniki mineralne wspierają proces regeneracji mięśni i sprawiają, że aktywne osoby szybciej dochodzą do siebie – nawet po wyjątkowo forsownych ćwiczeniach.

Zdrowa dieta to sprawa bardzo ważna dla każdego człowieka. Te osoby, które prowadzą wyjątkowo aktywny styl życia, muszą jednak w szczególny sposób zadbać o to, by w ich organizmie nie zabrakło tak ważnych substancji.