Dlaczego warto włączyć miód do codziennej pielęgnacji?

Mimo, iż nasze babcie i prababcie żyły w obiektywnie gorszych czasach, to jednak niektóre rzeczy były dla nich prostsze i naturalniejsze. Jedną z takich kwestii jest jedzenie. Nikt nie myślał o odchudzaniu i coraz to nowych pomysłach na diety. Jadło się to, co było dostępne – najczęściej to, co samemu zdołało się uprawiać czy wyhodować. Jedzenie nie było naszpikowane chemią do granic możliwości, jak jest to obecnie. Z tego powodu nasze babcie rzadziej borykały się z problemami skórnymi czy cellulitem. Oczywiście, na stan naszej cery ma wpływ nie tylko odpowiednia dieta, ale również pielęgnacja. Również tego można by uczyć się od naszych przodków. Babcie znają niesamowite tajniki natury, które można nieźle wykorzystać w codziennym dbaniu o swoją skórę, włosy czy paznokcie.

Tajniki naturalnej pielęgnacji

Napar z bratka pomoże raz a dobrze rozprawić się z trądzikiem, tonik z rumianku doskonale poradzi sobie z przebarwieniami, a codzienne picie mikstury z drożdży pozwoli na ujędrnienie zwiotczałej skóry. Nie bez kozery na rynku pojawia się coraz więcej małych firm, produkujących kosmetyki naturalne, oparte właśnie na wyciągach z różnych roślin i innych substancji naturalnych. Glinki z Morza Martwego, hydrolaty różane i oczarowe, czy miodowe mydło Agafii, – tego typu produkty cieszą się coraz większym zainteresowaniem fanów pielęgnacji ciała i włosów.

Właściwości pielęgnacyjne miodu

Jedną z doskonalszych naturalnych substancji pielęgnacyjnych jest miód. Wykazuje on właściwości przeciwzapalne, silnie nawilżające i łagodzące podrażnienia. Kosmetyki zawierające pochodne miodu, jak na przykład miodowe mydło Agafii (https://evita.sklep.pl/pl/c/Babuszka-Agafia/2222882), zalecane są dla szerokiego grona odbiorców. Z takiego miodowego mydła mogą korzystać zarówno posiadaczki cery suchej, jak i trądzikowej.

Gdzie kupić kosmetyki naturalne?

Produktów naturalnych ciężko jest się doszukać na półkach popularnych drogerii. Znacznie łatwiej znaleźć je w sklepach internetowych lub w małych osiedlowych mydlarniach. Warto wydać na tego typu kosmetyki trochę więcej pieniędzy. Efekty ich stosowania potrafią być wręcz spektakularne.