ibuprom zatoki, tabletki na zatoki

Jak działają leki na zatoki?

Zatoki to ważny element naszego układu oddechowego. Znajdują się one zarówno w nosie jak i możemy wyróżnić także zatoki czołowe. Niemniej jednak warto zauważyć, że nawet najmniejsza infekcja sprawia, że nasze zatoki dają nam o sobie znać. Wówczas borykamy się zarówno z problemami z oddychaniem, a może się do tego pojawić nawet krwawienie z nosa. Wobec tego warto w przypadku zapalenia lub innej infekcji zatok zastosować leki na zatoki. Jednak jak one działają?

Leki na zatoki- jak one działają?

Leki na zatoki bez recepty to preparaty, które dostępne są praktycznie w każdej aptece i co więcej, można je bez problemu nabyć nawet i w niektórych sklepach. Okazuje się, że ich głównym zadaniem jest:

  • obkurczenie naczyń krwionośnych;
  • zredukowanie obrzęku zatok;
  • zredukowanie stanów zapalnych.

Leki na zatoki cechują się wyjątkowo wysoką skutecznością i co więcej, mogą być one stosowane zarówno przez dorosłych jak i przez najmłodszych.

tabletki na zatoki

Jakie leki na zatoki warto kupić? Tabletki na zatoki, saszetki czy aerozole?

Leki na zatoki bez recepty mogą przyjmować różnorodne formy. Tak naprawdę mogą być to tabletki na zatoki, ale także lek w formie aerozolu. Może się więc pojawić pytanie, które z nich warto zastosować. Otóż obie formy leku na zatoki będą cechowały się identyczną skutecznością, więc kluczową kwestią w tym momencie jest nic innego, jak dopasowanie odpowiedniej formy ich dozowania do własnych potrzeb i preferencji. Jeśli wygodniej jest nam stosować tabletki, to je wybierzmy. Jeśli zaś cenimy sobie spray, to również możemy na niego postawić.