Jak poprawić swoje libido?

Każdy mężczyzna chciałby jak najdłużej zachować sprawność seksualną. Jednak z wiekiem oraz na skutek długotrwałego stresu czy problemów w pracy, okresowo albo trwale, popęd seksualny może spadać. Co zrobić, żeby poprawić swoją sprawność w tym zakresie?

Dieta na potencję

Komponując dietę poprawiającą potencję, warto zadbać o obecność produktów sprzyjających produkcji testosteronu. Właściwość taką wykazuje cynk, który obecny jest w otrębach, orzechach, owocach morza i pełnoziarnistym pieczywie. Innym, ważnym składnikiem jest selen, którego bogatym źródłem są ryby, pestki dyni, chude mięso i brązowy ryż. Warto także dostarczać organizmowi optymalną dawkę witaminy E, która obecna jest ziarnach zbóż, migdałach i tłustych rybach.

Suplementy na potencję

Suplementy na potencję można stosować jako kurację albo doraźne, np. tabletki z sildenafilem. Preparaty do dłuższego stosowania zawierają zazwyczaj w składzie ekstrakt z pieprzu, żeń-szeń, traganek, cytryniec chiński czy l-argininę. W składzie takich suplementów bardzo często można znaleźć także komplet witamin i minerałów. Z kolei viagra bez recepty przyjmowana jest na dłuższą chwilę przed planowanym stosunkiem.

Unikanie stresu

Stres wyzwala kortyzol – hormon, który w dużych dawkach niekorzystnie wpływa na ludzki organizm, w tym powoduje spadek libido. Warto zatem nauczyć się radzenia sobie ze stresem, a w ciągu dnia poswięcić 15 minut na relaks czy medytację.

Udane życie seksualne zdecydowanie poprawia komfort i daje radość z życia. Aby na dłużej zachować sprawność seksualną, warto zadbać o organizm w sposób kompleksowy.