Jak walczyć z problemami z potencją?

Problemy z potencją jeszcze do niedawna były postrzegane jako normalne tylko w przypadku mocno dojrzałych panów, a i im trudno było się z nimi pogodzić. Dziś już chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że takie dolegliwości występują nawet u mężczyzn w bardzo młodym wieku – jest to cena, jaką płaci człowiek za wysoki rozwój cywilizacji. Na szczęście jednak nie jest to sytuacja beznadziejna. Co można zrobić?

Winny styl życia

Panowie, którzy po raz pierwszy doznają niemożnością osiągnięcia czy utrzymania erekcji albo uświadamiają sobie, że praktycznie wcale nie mają ochoty na zbliżenia, niejednokrotnie skłonni są przypuszczać, że jest to dowód ich impotencji. Warto więc wiedzieć, że „prawdziwa” impotencja zdarza się niezwykle rzadko. Prawie zawsze zaś u młodych mężczyzn winny jest tryb życia. W dzisiejszych czasach większość osób żyje w biegu, w stresie, nie wysypiając się i nie wypoczywając dostatecznie, a także źle się odżywiając. Ma to wiele złych skutków, w tym także spadek libido i problemy z potencją. Ta sfera może jednak funkcjonować dobrze tylko w przypadku, gdy cały organizm jest odpowiednio wydolny – te dwie kwestie ściśle się ze sobą łączą.

Wsparcie farmakologiczne

Viagra, najpopularniejszy środek na potencję, często jest postrzegana pobłażliwie, ale nie jest to jedyny dostępny preparat – zwłaszcza że „niebieskie tabletki” wydawane są na receptę. W aptekach można znaleźć mnóstwo łagodniej, ale nadal bardzo skutecznie działających zamienników, na przykład Maxon Forte (https://www.aptekagalen.pl/maxon-forte-50mg-2tbl), który także stosuje się na godzinę przed stosunkiem. Stosowanie takich preparatów może pomóc uzdrowić tę sferę życia.