Maseczki – szkoda czy pożytek

Zalecenie zakrywania ust i nosa jest już obowiązkowe dla wszystkich. Ma to na celu ochronę naszego zdrowia, ale również ochronę zdrowia innych, w szczególności osób z grup wysokiego ryzyka. Pojawia się jednak pytanie, czy wszystkie maseczki rzeczywiście spełniają swoją funkcję? Czy może z noszenia niektórych z nich wynika więcej szkody niż pożytku?

Jaka powinna być skuteczna maseczka?

Maseczki możemy kupić już praktycznie wszędzie: na rynku, w kiosku ruchu i markecie. Ich powszechność i spory wybór sprawiły, że ludzie nie wiedzą, które maseczki rzeczywiście chronią nas przed wirusami, a które są jedynie ochroną przed mandatem policji. Skuteczna maseczka wyróżnia się przede wszystkim tym, że idealnie przylega do nosa. Dlatego właśnie warto wybierać maseczki, które posiadają specjalny drucik, dzięki czemu maseczka zostaje idealnie dopasowana do naszej twarzy.

Maseczki FFP2

Maseczki klasy FFP2 charakteryzują się filtracją na poziomie 94%. Ściśle przylegają do twarzy, a co za tym idzie, dobrze chronią przed wniknięciem do jamy ustnej i nosa małych i dużych cząsteczek. Maseczki FFP2 apteka – są tam dostępne. Oczywiście sama maseczka nie zapewni niestety 100% ochrony, dlatego też nawet podczas jej noszenia należy zachować zasady dystansu społecznego. Kluczowe jest prawidłowe noszenie maseczki. Pamiętajmy, aby przed i po założeniu maseczki zdezynfekować ręce, a gdy tylko stanie się ona wilgotna, natychmiast ją wyrzucić. Nieprawidłowe noszenie maseczki lub noszenie takiej nienadającej się do użytku (wilgotnej/brudnej) może powodować utratę zdrowia. https://www.aptekagalen.pl/maska-ochronna-polfiltrujaca-kn95-ffp2-1szt