Preparaty wybielające zęby z apteki – czy działają?

Osoby chcące wybielić swoje zęby mają do wyboru dwa wyjścia – wykonanie tego zabiegu we własnym zakresie lub udanie się do stomatologa.

Wysokie ceny profesjonalnych zabiegów oraz bogata gama środków do samodzielnego wybielania zębów dostępna w aptece internetowej, stacjonarnej oraz drogerii zachęcają, by zrobić to na własną rękę.

Na pewno przy tym lepszym wyborem na zakup preparatu rozjaśniającego szkliwo będzie apteka internetowa czy stacjonarna niż drogeria, ale czy w ogóle warto się na to zdecydować? Zobacz co ofertuje apteka-familia w swojej aktualnej ofercie.

Nie tylko pasty

Podstawowym środkiem usuwającym przebarwienia z zębów są pasty i to je przede wszystkim zaoferować może każda apteka online, jak również stacjonarna.

Takie produkty jednak mają bardzo różne działanie. Warto pamiętać, że pewien stopień wybielenia, rozumianego jako usunięcie powierzchniowych przebarwień, które osadzają się na zębach każdego dnia, zapewnia każda, nawet najzwyklejsza pasta do zębów.

Jednak nawet te obiecujące dużo bardziej zaawansowane efekty, na przykład modne ostatnio z węglem, zwykle mają dość ograniczone działanie.

Dobra apteka

Jednak w dobrej aptece online można znaleźć nie tylko pasty, ale też całą gamę środków wybielających i nie wszystkie są tanie. Tania apteka zaoferuje w przystępnej cenie na przykład zestawy do metody nakładkowej, preparaty w formie lakieru czy paski wybielające.

Ta pierwsza metoda jest zdecydowanie skuteczna, gdyż bardzo przypomina zabiegi stosowane w gabinetach stomatologicznych. Wykorzystuje nawet taką samą substancję, tyle że stężenie jej w żelu rozjaśniającym jest mniejsze – by zapewnić amatorom bezpieczeństwo.