Ziemia okrzemkowa. Naturalne wsparcie w odchudzaniu

W sklepach można znaleźć szeroką gamę suplementów diety na odchudzanie. Wśród nich dostępne są również produkty o całkowicie naturalnym składzie. Jednym z nich jest ziemia okrzemkowa, czyli diatomit. W jaki sposób pomaga w zrzuceniu nadmiaru kilogramów?

Diatomit, czyli ziemia z okrzemek
Ziemia diatomowa, okrzemkowa albo diatomit to rodzaj miękkiej, pylistej skały, która zbudowana jest z pancerzyków okrzemek – wymarłych glonów jednokomórkowych. Zawiera krzemionkę, sód, żelazo, miedź, wapń, magnez.

Tego typu skała oferowana jest w dwóch wariantach – przemysłowa oraz spożywcza. Jako suplement diety stosowana jest spożywcza ziemia okrzemkowa, która może być bezpiecznie używana przez człowieka.

Diatomit ma szereg właściwości prozdrowotnych. Jest stosowany m.in. przy detoksykacji organizmu, jako wsparcie pracy układu pokarmowego, odpornościowego oraz jako uzupełnienie niedoborów mikroelementów. Także używany jest przy odchudzaniu.

Ziemia okrzemkowa na odchudzanie
Ze względu na swoje właściwości ziemia okrzemkowa pomaga w utracie nadmiaru kilogramów. Aktywuje procesy metabolizmu, a także odtruwania organizmu i przywraca witalność. Razem z nią można łatwiej pozbyć się nadwagi.

Ziemia diatomowa stosowana jest na czczo przed posiłkiem albo po posiłku w postaci zawiesiny wodnej. Zaleca się rozpoczęcie od najmniejszych dawek – połowy małej łyżeczki raz na kilka dni. W trakcie kuracji ziemią okrzemkową należy pamiętać o piciu dużej ilości wody.