nogi kobieta

Ciężkie nogi- problem, który ma bardzo indywidualny przebieg i zależny jest od kilku czynników

Uczucie ciężkich nóg to przypadłość, która dopada ludzi w różnym wieku. Z racji tego, że ma ona różnorakie przyczyny, trudno znaleźć na nią jedną skuteczną receptę. Każdemu pomaga co innego, toteż sposobu na ciężkie nogi należy poszukiwać indywidualnie.

Komu dokucza uczucie ciężkich nóg?

Na tego typu problem uskarżają się osoby, które z racji wykonywanego zawodu muszą sporo chodzić. Są to na przykład przewodnicy górscy, magazynierzy, sprzątaczki czy pracownicy poczty. Uczucie ciężkich nóg doskwiera też ekspedientkom sklepowym i kasjerkom. One muszą bardzo długo stać, a to nie służy nogom. Na żylaki i problemy z zakrzepicą narzekają również seniorzy i niepełnosprawni. Oni uczucie ciężkich nóg i mięśniowej ociężałości zawdzięczają słabemu krążeniu. W ich przypadku sposoby na ciężkie nogi takie jak prysznic czy kąpiel są mało skuteczne.

W jaki sposób można pomóc tym osobom?

W przypadku młodych osób takie sposoby na ciężkie nogi takie jak ćwiczenia, dieta i dłuższy odpoczynek są jak najbardziej skuteczne. Dzieje się tak dlatego, że u nich proces regeneracji żylnej przebiega o wiele sprawniej. Niepełnosprawnym i seniorom pomagają jedynie rehabilitacja, stałe noszenie rajstop uciskowych i smarowanie kończyn maściami niwelującymi ból. Wynika to z faktu, że oni mają niejako wpisane w swój genotyp problemy z poruszaniem. I są one stałym czynnikiem ich życia, a nie tylko przejściowym- jak w przypadku ludzi w pełni sprawnych.