Co to jest kłębuszkowe zapalenie nerek u maluchów?

Gdy dziecko, które do tej pory było książkowym aniołkiem nagle zaczyna być niespokojne, nie może jeść ani spać, a do tego ciągle płacze, to jasny sygnał dla każdego rodzica, że w organizmie malucha zaczyna się dziać coś niedobrego. Naturalnym odruchem w takim przypadku powinna być wizyta u pediatry.

Jaką funkcję w organizmie pełnią nerki?

nefrolog białystok

Nerki w organizmie człowieka pełnią szereg ważnych funkcji. Są one odpowiedzialne między innymi za to, by wydalać produkty przemiany materii wraz z moczem. Jeżeli nerki są uszkodzone, to pogarsza się ich wydolność, co może mieć przełożenie na całościowe funkcjonowanie organizmu. Cmryska może Ci pomóc.

Co to jest kłębuszkowe zapalenie nerek?

U dzieci diagnozowane jest czasami kłębuszkowe zapalenie nerek. Co to takiego? Jest to grupa chorób, która uszkadza błonę filtracyjną w nerkach. Takie zapalenie może być skutkiem przebytej wcześniej infekcji wirusowej lub zakażenia o podłożu bakteryjnym. Może wystąpić w dwóch rodzajach – ostrym lub przewlekłym.

Gdzie leczy się choroby nerek u dzieci?

Pediatra może nie posiadać odpowiedniej wiedzy do tego, by w sposób prawidłowy leczyć choroby nerek, więc gdy tylko podejrzewa takie schorzenie, to powinien skierować malucha do odpowiedniej poradni. Poradnia nefrologiczna dla dzieci to miejsce, w którym u małych pacjentów najpierw diagnozuje się problemy z nerkami, a następnie dzięki zastosowaniu specjalistycznego leczenia stara się usunąć problem.