Dlaczego tak ważne jest dostarczanie odpowiedniej ilość witamin do organizmu?

Niedobór witamin w naszym organizmie może spowodować, że będziemy słabiej funkcjonować, ale również mniejsza ilość poszczególnych witamin może spowodować wystąpienie u nas różnego rodzaju schorzeń. Witaminy są w bardzo wielu produktach, w których jemy, ale również możemy je dostarczyć do naszego organizmu w postaci tabletek.

Jakie choroby może wywołać brak witamin w naszym organizmie?

witaminyNiedobór witaminy może prowadzić do zwiększenia prawdopodobieństwa wystąpienia u nas chorób takich jak anemia, miażdżyca, czy osteoporoza. Bardzo często mając za mało jakiejś witaminy zaczynają nam wypadać włosy lub czujemy po prostu ogólne zmęczenie. Mając niedobór witamin zwiększa się również szansa no to, że będziemy przechodzić częściej różnego rodzaju infekcje. Mając na przykład niedobór witaminy B1 będziemy mieli problemy z żołądkiem i może występować drżenie rąk. Mniejsza ilość witaminy A spowoduje to, że będziemy mieli łamliwe paznokcie, czy może nam się pogorszyć wzrok.

W jaki sposób najszybciej uzupełnić niedobory witamin?

Przede wszystkim należy stosować zróżnicowaną, w której będą zdrowe produkty zawierajcie mnóstwo witamin. Owoce, warzywa, pełnoziarniste produkty, chude mięso i nabiał zawierają one ich spore ilości, dlatego należy je dość regularnie jeść. Naturalna witamina C znajduje się również w takich rzeczach jak pietruszka, porzeczka, czy czerwona papryka. Można tez witaminy przyjmować w formie suplementów diety, które kupimy w ByHealth w dobrej cenie bez wychodzenia z domu.