Czy krople do oczu na receptę faktycznie pomagają

Czy krople do oczu na receptę faktycznie pomagają?

Suche i podrażnione oczy, problem z widzeniem, a może swędzenie – jeśli zmagasz się z tymi problemami, pomóc mogą krople bez recepty. Czy są warte swojej ceny oraz z czego się składają? Gdzie można je kupić i czy cena świadczy o ich jakości?

Z czego składają się krople do oczu?

Krople do oczu to najczęściej woda i polimery, których celem jest nawilżenie i zmniejszenie podrażnienia rogówki. Te preparaty dzielimy na:

– krople do oczu nawilżające,

– krople do oczu bez recepty,

– krople do oczu ze świetlikiem,

– krople do oczu z witaminami.

Krople do oczu nawilżające oprócz wody zawierają również kwas hialuronowy. Dzięki niemu oczu stają się lepiej nawilżone, co z kolei wpływa pozytywnie na nasze odczucia. Z kolei krople ze świetlikiem posiadają wyciąg z ziela świetlika, które chroni wzrok, zmniejsza podrażnienia oraz uczucie świądu. Są bardzo delikatne dla oczu, a także pomagają przy bardzo suchych i podrażnionych oczach. Wiele kropel bez recepty posiada również witaminy w tym beta karoten. Wpływa on ochronnie na wzrok, a także przyspiesza regenerację rogówki i spojówki. Wyciąg z borówki z kolei chroni wzrok i pozwala lepiej widzieć, co jest ważne zwłaszcza dla osób, które długo przebywają przed komputerem.

krople do oczu bez recepty

Czy krople do oczu faktycznie pomagają?

Krople do oczu bez recepty dostępne tutaj, mogą doraźnie pomóc przy bardzo suchych oczach, świądzie i pieczeniu. Jeśli masz uczucie tzw. piasku pod powiekami lub Twoje oczy są mocno zaczerwienione, to takie krople do oczu mogą znacznie poprawić komfort widzenia. Krople można stosować w przerwie od pracy przed komputerem. Wystarczy kilka kropel, by odczuć dużą ulgę.

Trzeba pamiętać, że krople do oczu nawilżające  działają jedynie doraźnie i nie są one lekiem. W przypadku bardziej poważnych objawów trzeba jak najszybciej zgłosić się do lekarza okulisty.

Z kolei przy suchych oczach i podrażnieniu wywołanym alergią, sprawdzą się krople do oczu w formie żelu. Żel w przeciwieństwie do wody utrzymuje się dłużej na rogówce. Dzięki temu oczy są dobrze nawilżone, a świąd oraz pieczenie znikają. By chronić wzrok należy kupić krople do oczu wzbogacone o witaminy, wyciąg ze świetlika oraz borówki. Pomagają one utrzymać wzrok w dobrej kondycji, co jest ważne, zwłaszcza jeśli pracujesz dużo przed ekranem komputera.

Dopiero długotrwałe stosowanie kropli do oczu pozwoli na odczucie znacznej różnicy i poprawienie nawilżenia rogówki. Warto dobrać krople do oczu z odpowiednimi składnikami aktywnymi. Pozwalają one na ochronę wzroku oraz zachowanie odpowiedniego nawilżenia oczu. Krople najlepiej kupować w aptekach, ponieważ są przechowywane w odpowiednich warunkach, a farmaceuta na pewno pomoże wybrać ci odpowiedni ich rodzaj.