Dlaczego warto suplementować białko?

Sklepy z suplementami oferują nam duży wybór produktów. Jednak najczęściej wybieranym suplementem jest odżywka białkowa. Jest to suplement, który przyda się zarówno na redukcji, jak i na masie.

Dlaczego warto suplementować białko?

Suplementacja ma na celu uzupełnienia niedoborów danego składnika. Shake proteinowy uzupełnia niedobór białka w diecie. Odpowiednia ilość tego składnika jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania organizmu, w tym również do budowania masy mięśniowej. Odżywkę białkową przygotujemy w szybki i łatwy sposób. Dodatkową zaletą tego suplementu jest nieduża cena. Odżywki kupimy już za około 30 złotych, co pozwala w niedrogi sposób uzupełnić niedobory białka w diecie. Tutaj można dowiedzieć się więcej na ten temat.

Ile białka powinniśmy spożywać?

Ilość białka, którą powinniśmy spożywać, zależy przede wszystkim od naszego celu. Jeśli chcemy schudnąć, to powinniśmy jeść 2-2,5 g białka na każdy kilogram docelowej masy ciała. W ten sposób uchronimy nasze mięśnie przed katabolizmem. Z kolei kiedy naszym celem jest rozbudowa masy mięśniowej, to powinniśmy spożywać 1,8-2 g białka na każdy kilogram masy ciała. Pamiętajmy też, żeby białko spożywać wraz z węglowodanami i tłuszczami. Dzięki temu większość tego składnika zostanie wykorzystana do budowania mięśni.