Pieluszki kit&kin – alternatywa dla klasycznych pieluch jednorazowych

Rodzicielstwo to sztuka wyboru i podejmowania decyzji. A te mogą być szczególnie trudne w przypadku przygotowań do spotkania z pierwszym dzieckiem. Wybór spośród setek możliwości najlepszych akcesoriów, kosmetyków, wózka, fotelika, ubranek może nastręczyć bólu głowy niejednej osobie. Gdy jeszcze okaże się również pieluchy różnią się od siebie, rodzic czuje się zagubiony. Mimo wszystko chce jednak najlepszego dla swojego dziecka. Dlatego coraz częściej zamiast klasycznych pieluch jednorazowych wiodących firm wybierane są kit&kin pieluszki 1.

Przewaga zdrowotna nad klasycznymi pieluchami jednorazowymi

Klasyczne pieluszki są coraz cieńsze, ale również coraz bardziej syntetyczne. Do ich produkcji wykorzystywane są substancje bielone chlorem i naszpikowane środkami chłonnymi. Z tego względu skóra niemowlaka ma trudności z cyrkulacją powietrza. Pieluszki kit&kin 1 dla noworodków, są wykonane z substancji pochodzenia organicznego. Z tego powodu warstwa chłonna zapewnia lepszą cyrkulację. Jest to zalecane zarówno dla zdrowych niemowląt, jak i tych z problemami skórnymi.

Etyczne i ekologiczne rozwiązanie

Ze względu na fakt, że do produkcji pieluszek kit&kin wykorzystywane są elementy pochodzenia roślinnego, producent zadbałby były one biodegradowalne w pewnych warunkach. Rodzic może zadbać o czystość Ziemi dla swojego dziecka. Również włókna wykorzystane do chłonnego wkładu są pochodzenia roślinnego. Co więcej uprawiane są w sposób zrównoważony bez obciążeń dla lokalnych społeczności. To dobra, etyczna i ekologiczna alternatywa dla pieluch z wielkich koncernów.