Gastroskopia Białystok – badanie w znieczuleniu ogólnym

Wielu pacjentów obawia się zabiegu gastroskopii. Aby wyeliminować stres i towarzyszące mu dolegliwości, może być on przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym dożylnym. Taka procedura gastroskopii dostępna jest też w Białymstoku.

Kiedy prowadzi się gastroskopię?

Zabieg gastroskopii wykonuje się w celach diagnostycznych i leczniczych. Służy do kontroli przełyku, żołądka, dwunastnicy, a także umożliwia wykonanie testu na Helicobacter pylori, pobranie wycinków, usunięcie polipów.

Podczas zabiegu lekarz wprowadza endoskop przez usta lub nos pacjenta. Endoskop wyposażony jest w kamerę, a obraz przekazywany jest na monitor.

Znieczulenie podczas badania gastroskopowego

Podczas zabiegu gastroskopii stosuje się miejscowe znieczulenie gardła z użyciem sprayu z lidokainą. Dodatkowo można zastosować analgosedację, czyli podanie leków przeciwbólowych i uspokajających dożylnie.

Gastroskopia wykonywana jest również w znieczuleniu ogólnym. Wtedy pacjent „przesypia” całe badanie. Znieczulenie to wymaga asysty anestezjologa. Taka gastroskopia w Białymstoku również jest dostępna.

Przygotowanie do gastroskopii w znieczuleniu ogólnym:
– wykonanie wskazanych badań – zależnie od wieku i stanu zdrowia, w tym badania krwi, EKG serca
– standardowe przygotowanie do gastroskopii – na badanie należy zgłosić się na czczo

Gastroskopia w narkozie – gdzie ją wykonać?

Pacjentom planującym wykonać zabieg jak gastroskopia Białystok daje możliwość przeprowadzenia go w znieczuleniu ogólnym w placówkach NFZ oraz prywatnych.

Więcej o gastroskopii w Białystoku można znaleźć na Medrex.