Alergolog dziecięcy pomaga w poprawie komfortu życia dziecka

Alergie wywołują różne reakcje – można je ogólnie podzielić na skórne oraz związane z układem oddechowym. Objawy alergii mieć różne nasilenie – bywają niebezpieczne, gdy powodują poważne trudności w oddychaniu. Dlatego tak istotne jest, aby – podejrzewając alergię – jak najszybciej udać się z dzieckiem do lekarza specjalisty.

Czasem objawy są niejednoznaczne

Alergie wziewne powodują częste infekcje górnych dróg oddechowych. Czasem mija kilka lat, zanim np. lekarz pierwszego kontaktu stwierdzi, że winne jest właśnie uczulenie. Wtedy zazwyczaj daje skierowanie do alergologa.

Jak pomoże lekarz specjalista?

Alergolog dziecięcy Białystok NFZ zleci badania, które wskażą, na co uczulone jest dziecko. Wtedy będzie można – o ile to możliwe – ograniczyć kontakt dziecka z alergenami. np. można wykluczyć z diety konkretne pokarmy. Natomiast przy wielu uczuleniach wziewnych – np. na pyłki roślin – można sięgnąć po odczulanie.

Dziecko będące pod opieką alergologa ma szansę na normalne lub choć względnie normalne życie, dzięki konkretnym wskazaniom, przeciwwskazaniom i lekom osłabiającym objawy alergii. Dzięki temu wzrasta komfort życia dziecka.

Dzięki postępom w medycynie, alergie przestają być dokuczliwe, jeżeli – oczywiście – trafi się pod opiekę lekarza.

Placówką medyczną, gdzie można umówić się do alergologa dziecięcego na NFZ jest CM Ryska.