kosmetyki do włosów

Jak dbać o włosy?

Włosy to niezwykle ważny element wizerunku, zwłaszcza kobiet, a ponieważ każdego dnia zagraża im mnóstwo czynników, warto o nie dbać. W obecnym świecie, pełnym chemii i zagrożeń dla włosów, raczej nie zdarzają się sytuacje, że pielęgnacja jest zupełnie zbędna. Jak powinna wyglądać tak prawidłowa?

Zabiegi, których potrzebują wszystkie włosy

Pielęgnacja włosów w zasadzie powinna być uzależniona od ich typu oraz aktualnych potrzeb, związanych z kondycją, ale też na przykład porą roku, a nawet długością pasm. Wyróżnić można jednak takie zabiegi i kosmetyki do włosów, które są potrzebne zawsze, niezależnie od rodzaju włosów. Jest to rzecz jasna oczyszczanie, ale też bardzo ważne nawilżanie, którego potrzeba nawet w sytuacji nadmiernego przetłuszczania się. Kobiety często myślą, że tłuste włosy nie potrzebują tego zabiegu i mogą od niego przetłuszczać się jeszcze bardziej. Zwykle jednak jest odwrotnie – skóra głowy, a więc i włosy, są tłuste, gdyż w ten sposób bronią się przed wysuszeniem. Konieczne jest więc stosowanie odżywki, po każdym myciu, bez wyjątku. Jeśli włosy są podatne na obciążenia, lepszym wyborem będzie przy tym odżywka, którą spłukuje się po kilku minutach.

kosmetyki do włosów
sprawdź https://www.apteka-familia.pl/pielegnacja-wlosow.html

Dogłębne odżywianie

Jeśli zaś włosy są przesuszone czy suche z natury, czy, tym bardziej, zniszczone, potrzebna będzie też dobra maska do włosów, mająca bogatszy skład i cięższą konsystencję niż odżywka. Takie produkty należy stosować co kilka dni – optymalna częstotliwość to raz w tygodniu. Warto przy tym pozostawić maskę na włosach na dłuższy czas i nałożyć ciepły kompres.