Pojemnik tygodniowy na leki

W zasadzie istnieją dwa rodzaje kasetek na leki. Są to pojemniki dzienne i tygodniowe. Pojemnik dzienny zawiera trzy przegrody z oznaczeniem: rano, południe i wieczór. Pojemnik tygodniowy to pudełko z siedmioma przegródkami. Każda z przegródek jest przeznaczona na dany dzień tygodnia.

Pojemniczki na leki muszą spełniać określone standardy jakości. Przede wszystko istnieje konieczność, aby były wykonane z nietoksycznego, trwałego i sprawdzonego materiału. Ponadto ich konstrukcja musi umożliwiać wygodny dostęp do tabletek.

Pojemnik na leki okrągły https://www.aptekagalen.pl/depan-pojemnik-na-lekarstwa-okragly to przeważnie organizer tygodniowy. Okrągłe wieczko przesuwa się od przegródki do przegródki w ten sposób, że uniemożliwia rozsypanie się tabletek. Mały rozmiar pudełka to wygoda dla osób, które są zmuszone do przyjmowania leków poza domem. Taki pojemniczek z łatwością zmieści się w torebce lub kieszeni.

Można uznać, że pojemniki na leki okrągłe stanowią pewien rodzaj usprawnienia terapii. Osoby starsze lub mające dużo pracy i zapominające o przyjmowaniu środków farmakologicznych, powinny koniecznie zakupić taki właśnie pojemnik. Dodatkowym udogodnieniem będzie alarm i wyświetlacz przy takim pojemniku na leki okrągłym. Wystarczy nastawić alarm na konkretny czas i przypomni on o konieczności zażycia kolejnej dawki.

Zbyt dłługie przechowywanie tabletek w pojemniczku może wpływać niekorzystnie na ich strukturę i aktywność substancji czynnej, zawartej w tabletce. Należy brać to pod uwagę i zapoznać się z ulotką o leku. W ulotce będą zawarte informacje dotyczące sposobu przechowywania leku.