tabletki na sen

Jak działają tabletki na sen?

Regularny, dobrej jakości sen przyczynia się do efektywnego funkcjonowania w ciągu dnia. Niestety istnieje wiele czynników, które mogą zaburzać proces zasypiania i czas trwania snu, obniżających jego jakość. Wśród nich wymienia się przede wszystkim stres, nieodpowiednią dietę czy stosowanie używek, choć to zaledwie wybrane przyczyny bezsenności. Trudności z zaśnięciem i nocnym budzeniem wpływają negatywnie na komfort życia. Pomocne okazują się leki na sen dostępne bez recepty.

Leki na sen – kiedy je stosować?

Środki nasenne znajdują zastosowanie w związku z problemami z zasypianiem. Tabletki na sen  z https://a-manada.pl/bezsennosc pomagają, gdy sen przerywany jest częstym budzeniem. Najczęściej dostępne są bez recepty i zawierają substancje typu melatonina oraz wyciągi ziołowe. Melatonina na sen skutecznie skraca czas zaśnięcia, regulując zasypianie. Prawidłowo skomponowane składniki przyspieszają zaśnięcie i przyczyniają się do spokojnego, długiego snu.

Co zawierają leki na sen?

Leki nasenne mają starannie skomponowany skład, w którym mogą się między innymi znajdować:

  • ekstrakty ziołowe np. melisy, kozłka, lawendy, szyszek chmielu, które wspomagają wyciszenie i odprężają,
  • minerały np. magnez,
  • witaminy z grupy B np. B6 lub B12. Związki wpływają na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, funkcje psychologiczne oraz pomagają zniwelować uczucie zmęczenia i znużenia.

Leki na sen ułatwiają szybkie zasypianie, ograniczają częstość wybudzeń w nocy i poprawiają ogólną jakość snu, przyczyniając się do lepszego samopoczucia w ciągu dnia.