maść na odleżyny

Kiedy stosować preparat na odleżyny?

Dość często problem z odleżynami mają osoby, które jeżdżą na wózku inwalidzkim lub zapadły w śpiączkę. Dlatego w takich przypadkach jest bardzo ważne dbanie o skórę u takiej osoby, bo w przeciwnym wypadku dojdzie do uszkodzenia tkanek głębszych. Kiedy pojawią się odleżyny trzeba jak najszybciej wdrożyć preparaty na odleżyny, które pozwolą zatrzymać ten proces.

W jaki sposób dbać o człowieka, aby nie pojawiły się u niego odleżyny?

Kiedy człowiek leży w śpiączce, to jest dosyć duży nacisk na skórę w czasie leżenia. Kiedy nie zadbamy o odpowiednią pielęgnację skóry, to pojawią się pęcherzyki, które są odleżynami. Po pierwsze musimy zadbać o dobry materac, bo trzeba chorego co i raz przekręcać w różne pozycje, aby skóra nie była zbytnio nadwyrężona. Bardzo ważnym aspektem, który trzeba robić, jest częste oczyszczanie skóry, aby nie powstawały odleżyny. W momencie, gdy zobaczymy odleżyny, należy jak najszybciej  zacząć stosować preparaty na odleżyny, aby zatrzymać ten nieprzyjemny stan dla człowieka.

Jakie preparaty są dobre na odleżyny?

Dobrym rozwiązaniem na odleżyny są środki dezynfekujące oraz opatrunki. Idealnym pomysłem jest zaaplikowanie na ranę maści na odleżyny z https://a-manada.pl/odlezyny-2, która pozwoli odpowiednio zregenerować się powstałym ranom, ale też nawilży skórę, co poprawi jej kondycję. Te maści mogą zawierać w sobie środki naturalne, ale też mogą mieć w sobie silniejsze środki farmakologiczne. Decyzja, na jaki preparat zdecydować się powinna być zależna od rodzaju odleżyn. Można też użyć kremu na odleżyny, który ma podobne działanie jak maść na odleżyny.