Jak objawia się paradontoza i jak ją leczyć?

Nie da się ukryć, że z pewnością każdy z nas marzy o tym, by móc pochwalić się zdrowym i śnieżnobiałym uśmiechem. Niemniej jednak nasze zęby nie są niezniszczalne i tak naprawdę, stale są one narażone na wiele chorób. Jedną z nich jest paradontoza. Wynikać może ona z wielu czynników jak np. brak odpowiedniej higieny zębów czy nawet i obciążenia genetyczne. Jednak czym jest paradontoza i w jaki sposób można ją leczyć?

Czym jest paradontoza?

Paradontoza to jedna z najbardziej problematycznych chorób zębów. Dlaczego? Otóż przez kilka lat można nawet nie wiedzieć o jej istnieniu, a jej stan będzie się pogłębiał i stawał coraz trudniejszy do wyleczenia. Paradontoza to choroba nie tylko zębów, ale także ich korzeni oraz dziąseł. Warto więc wiedzieć, że paradontoza- objawy jakie ona daje są następujące:

  • cykliczne krwawienia dziąseł;
  • cofanie się dziąseł;
  • pojawienie się ruchomości zębów;
  • wypadanie zębów, które odbywa się w sposób samoistny.

Paradontoza- w przypadku braku leczenia- może rozprzestrzenić się nawet na wszystkie zęby i jednocześnie doprowadzić do ich utraty.

Jak leczyć paradontozę?

Zdiagnozowanie paradontozy odpowiednio wcześnie jest jednym z kluczy do sukcesu. Jak leczyć paradontozę skutecznie? Otóż nie obejdzie się bez częstych odwiedzin w gabinecie stomatologicznym, gdzie to właśnie dentysta dopasuje sposób leczenia do stopnia zaawansowania choroby oraz stanu naszego uzębienia. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nie zawsze możliwe jest uratowanie wszystkich zębów, a ich usunięcie może być etapem leczenia.

preparaty na paradontozę