Jak poradzić sobie z opryszczką

Jak walczyć z opryszczką?

Opryszka to zakażenie wirusowe, ujawniające się najczęściej poprzez wrzody, powstające w okolicy warg i jamy ustnej człowieka. Osoba, która raz zachoruję na tą chorobę może jedynie zaleczać jej nieatrakcyjne objawy, ponieważ wirus, pomimo pozbycia się zapalnych wykwitów, pozostaje w organizmie zakażonego. Pozostaje w hibernacji, jednak w każdej chwili może przebudzić się i zaatakować na nowo, ale jeśli ty również stałeś się jego ofiarą to nie martw się. Leki na opryszczkę, to szeroka gama produktów zwalczających powstałe w trakcie przebiegu choroby pęcherzyki.

Maści

Maść na opryszczkę z Nowafarmacja.pl to najbardziej popularny sposób na leczenie sobie z tym problemem. Maść na opryszczkę na ustach, w swoim składzie zawiera substancję czynną zwaną acyklowir. Jest to sprawdzony i skuteczny środek na zapobieganie dalszej replikacji wirusów opryszczki w naszym ciele. Wystarczy delikatnie rozprowadzić lekarstwo na wykwit, po kilka razy dziennie, i cieszyć się skuteczną kuracją. Warto pamiętać, że zdecydowana większość ludzi, łapie tego wirusa już w dzieciństwie. Aby zaopiekować się najmłodszymi członkami naszego społeczeństwa, każdy rodzic powinien rozważyć kupno maści na opryszczkę dla dzieci. Takie maści uniemożliwią dziecku popadnięcie w kompleksy, związane z przebiegiem choroby i pozytywnie wpłyną na kondycje jego skóry.

Tabletki

Tabletki na opryszczkę są kolejną możliwością, walki z wirusem. Lek na opryszczkę, aplikujemy doustnie. Substancja czynna w większości przypadków pozostaje ta sama, jednak zdarzają się połączenia, bądź zastępstwa z innymi środkami działającymi przeciwzapalnie, i antywirusowo. Opakowanie tabletek, chociaż cenowo wychodzi znacznie mniej atrakcyjnie niż kremy czy żele, z pewnością posłuży nam dłużej. Oczywiście, każdemu, a w szczególności ciężarnym kobietom, oraz osobom zażywającym równocześnie inne środki farmakologiczne na współistniejące infekcje czy przewlekłe choroby, stanowczo zalecamy konsultację z lekarzem lub farmaceutą, w celu indywidualnego dopasowania jak najskuteczniejszego środka leczniczego.