silny lek na zapalenie pęcherza bez recepty

Jak wybrać skuteczne leki na zapalenie dróg moczowych?

Silna potrzeba oddania moczu? Palący ból i pieczenie cewki moczowej? To typowe objawy zapalenie dróg moczowych. Jak szybko uzyskać pomoc? Czy są jakieś leki na tę przypadłość dostępne bez recepty?

Winne drobnoustroje

Zapalenie pęcherza moczowego jest stanem zapalnym powodowanym przez obecność drobnoustrojów w pęcherzu moczowym. W 95% przypadków to bakterie z jelita powodują zapalenie dróg moczowych. 

Wiele osób odczuwa potrzebę oddawania moczu przez cały czas, bez wydalania dużej ilości moczu. W moczu może pojawić się krew, a sam płyn będzie mętny o bardzo nieprzyjemnym zapachu. 

Jak postępuje choroba?

Zapalenie pęcherza zwykle ustępuje w ciągu kilku dni. W rzadkich przypadkach choroba może rozprzestrzenić się na nerki i spowodować zapalenie miedniczki nerkowej, a nawet zatrucie krwi.

Zapalenie pęcherza moczowego może przytrafić się każdemu. Dziewczęta i kobiety mają krótką cewkę moczową, dlatego bakterie jelitowe dostają się do pęcherza łatwiej i częściej niż u mężczyzny. Więcej na ten temat przeczytasz tutajsilny lek na zapalenie pęcherza bez recepty

Leczenie przynosi ulgę

Zapalenie pęcherza jest bardzo nieprzyjemną chorobą i ważne jest, aby jak najszybciej poddać się kuracji. Leczenie polega na eliminacji wywołujących go patogenów. W tym celu stosuje się leki przeciwbakteryjne, takie jak furagina i antybiotyki. 

To lekarz po zbadaniu próbki moczu dopiero odpowiedni antybiotyk i określa stężenie oraz czas trwania kuracji. 

Profilaktyka w zapaleniu dróg moczowych

W aptekach dostępne są silne leki na zapalenie pęcherza bez recepty. Te metody leczenia zapalenia pęcherza moczowego można stosować w celu zapobiegania infekcjom dróg moczowych. Większość z nich ma w składzie żurawinę, która działa:

  • zakwaszająco na mocz
  • przeciwbakteryjnie 
  • zapobiega przyczepianiu się chorobotwórczych bakterii  do ścian dróg moczowych i pęcherza moczowego

Tabletki na zapalenie pęcherza są stosowane do profilaktyki i kierowane są do tych, którzy borykają się z nawracającym zapaleniem pęcherza moczowego. Ulgę przyniosą też niesteroidowe leki przeciwzapalne łagodzące ból i dyskomfort w podbrzuszu.