ph metr do wody

Jakie mamy ph metry do wody?

W każdym laboratorium pomiarowym powinien być dobry ph metr do wody. Jest to oczywiście niezwykle istotne zagadnienie, ponieważ za pomocą dobrego ph metru możemy badać zmiany zachodzące w samej wodzie lub w jej roztworach, pod wpływem różnego rodzaju czynników. Warto tutaj podkreślić, że dotyczy to zarówno laboratoriów naukowych, jak i przemysłowych.


Co to jest ph metr?

Na samym początku powinniśmy powiedzieć sobie o tym, co to jest ph metr. Może być on różnie skonstruowany. Ogólnie rzecz biorąc, ph-metr składa się z dwóch głównych elementów, czyli z elektrody pomiarowej oraz przetwornika z wyświetlaczem, w którym przesłany z elektrody pomiarowej sygnał jest przetwarzany i pokazywany, jako współczynnik ph. Wyróżniamy ph metry do wody scalone, czyli takie, które elektrodę mają wbudowaną, jak i takie, które posługują się elektrodą zewnętrzną, podłączoną do ph metru. W przypadku tych drugich ph metrów elektroda może być również scalona jako jedna pojedyncza elektroda lub może być to elektroda porównawcza. Różne rodzaje ph metrów do wody możesz sprawdzić na https://danlab.pl/nasze-produkty/badania-wlasciwosci/mierniki-laboratoryjne/ph-metry-przenosne/

ph metr do wody

Jaki ph-metr do wody będzie lepszy?

Analizując właściwości pod kątem jakościowym pomiaru, jak i dokładności pomiaru, jaki otrzymujemy, ph-metry scalone są to ph-metry mniej dokładne. Jednak są zdecydowanie wygodniejsze w użyciu. Takie ph metry są właśnie zalecane dla przemysłu, oczywiście, jeżeli ich dokładność jest wystarczająca. Natomiast ph-metry z elektrodami zewnętrznymi są zazwyczaj dedykowane do laboratoriów naukowych, ponieważ dokładność i czułość tego typu urządzeń może być o rząd lub nawet dwa rzędy wielkości wyższa.