Co robić, kiedy objawy zgagi mają charakter cykliczny?

Nieprawidłowości w działaniu procesu trawienia objawiają się najczęściej jako zespół objawów, czyli tak zwana zgaga. Jest to zjawisko podrażnienia śluzówki przełyku, poprzez cofanie się nadtrawionej zawartości żołądka do przełyku. Jeżeli jednak objawy zgagi pojawiają się często, możemy mieć do czynienia z chorobą refluksową. Wtedy należy sięgnąć po skuteczne preparaty farmaceutyczne, takie jak Polprazol Max, które działają na zgagi o charakterze nawracającym.

Jak działać skutecznie, kiedy objawy zgagi mają charakter nawracający?

Zgaga może mieć charakter przejściowy i rzadki. Związane jest to ze spożyciem zbyt obfitego posiłku lub podjęcia zbyt szybkiej aktywności fizycznej po posiłku. Aby złagodzić objawy dyskomfortu i pieczenia, wystarczy przyjąć substancje neutralizujące kwaśną zawartość żołądka, obecną w przełyku.
Kiedy dochodzi jednak do regularnego zjawiska cofania się treści pokarmowych, można podejrzewać, że jest to efekt nieprawidłowego działania specjalnej zastawki w przełyku, dolnego zwieracza, który nie zapobiega zjawisku cofania się treści pokarmowych.
W takiej sytuacji leczenie terapeutyczne ma na celu ograniczenie ilości wydzielanego kwasu żołądkowego. Najskuteczniejsze preparaty na rynku, typu Polprazol Max https://www.aptekagalen.pl/polprazol-max-20mg-14kaps, oddziałują hamująco na enzym, zawarty w komórkach śluzówki żołądka, zmniejszając w ten sposób ilość soku żołądkowego, podrażniającego wrażliwą błonę przełyku.
Jedna tabletka Polprazolu Max oddziałuje przez 24 godziny. Efekt terapeutyczny w postaci leczenia objawowego oraz profilaktycznego osiąga się poprzez stosowanie terapii od kilku do kilkunastu dni.