purple haze

Korzyści Purple Haze

Purple Haze to odmiana marihuany sativa. Uważa się, że Purple Haze wywodzi się z szczepów macierzystych Purple Thai i Haze, które przekazują mieszankę słodkich i ziemistych smaków podkreślonych nutami jagód i ostrych przypraw. Jest to długotrwała, mocna i psychodeliczna odmiana. Purple Haze jest uważana za jedną z najlepszych odmian typu wake-and-bake ze względu na jej działanie energetyzujące.

Energetyzujące działanie

purple haze

Niesamowita kombinacja efektów sativy i indica w Purple Haze łączy się w prawdziwą konopną galerię sław. Fani późnego, wspaniałego Jimiego Hendrixa zauważą, że nazwa tej odmiany pochodzi od jego klasycznego, psychodelicznego hymnu rockowego z 1967 roku.

Chociaż istnieją pewne kontrowersje dotyczące dokładnej linii Purple Haze, konsensus jest taki, że jest to krzyżówka dwóch szczepów z dominującą sativą, mianowicie Purple Thai i Haze. Sama Purple Haze jest odmianą z lekką dominacją sativy ze stosunkiem sativy do indica wynoszącym 60:40.

Super stymulująca i prowokująca do myślenia, Purple Haze jest zarówno doskonałą odmianą solo, jak i tą, którą można podzielić się z przyjaciółmi. Purple Haze jest jednym z najskuteczniejszych szczepów afrodyzjaków. Jeśli chodzi o efekty Purple Haze, można spodziewać się podnoszącego na duchu, euforycznego i mózgowego haju – głównie ze względu na natychmiastowe efekty wysokoenergetyczne.

Medyczne korzyści z Purple Haze

Odmiana Purple Haze ma kilka korzyści zdrowotnych. Konsumenci leków cierpiący na zaburzenia nastroju, takie jak depresja i lęk, mogą skorzystać na długotrwałym euforycznym haju Purple Haze. Te poprawiające nastrój i podnoszące na duchu efekty mogą również pomóc osobom, które chcą się odprężyć i zrelaksować.

Energetyzujące działanie Purple Haze może również okazać się korzystne dla konsumentów leków cierpiących na chroniczne zmęczenie. Jak już wspomniano, Purple Haze to klasyczna odmiana typu wake-and-bake, która zapewnia konsumentom bardzo potrzebny zastrzyk energii.

Niektórzy konsumenci medyczni twierdzą, że Purple Haze ma również umiarkowane właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe