Legendarna konopia z Indii – Kush

Palenie marihuany może być hobby, może być też sposobem na umilenie sobie czasu, a także zredukowanie problemów z chorób. Istnieją na rynku odmiany, które dają sprawdzone efekty i plony, jakich nie moglibyśmy się spodziewać jeszcze przed kilkoma latami. Bardzo sprawnie działa ładna wizualnie odmiana taka jak kush, ponieważ jest ona tak naprawdę legendarna.

Legendarna odmiana kush — skąd pochodzi?

Nie bez powodu mówi się, że pierwszą odmianą, na jaką powinniśmy natrafić jest ta najbardziej podstawowa. Poznamy działanie najbardziej podstawowej formy marihuany, i takie może zapewnić właśnie kush. Jest to roślina, która wywodzi się z 800-kilometrowego pasma górskiego w Indiach. Może wytrzymać bardzo trudne warunki klimatyczne.

W tym przypadku mamy do czynienia ze szczepem indica, przystosowaną do niekorzystnych warunków upraw. Nawet amatorski grower będzie w stanie wyhodować tę roślinę. Będzie mógł pozwolić sobie na niedobór wody, niższą temperaturę, a także mocne nasłonecznienie. Można bez problemu uprawiać tę roślinę warunkach outdoor, a także przy sztucznym oświetleniu w warunkach indoor.

Czego można spodziewać się po szczepach takich jak kush?

Jak wspomnieliśmy kush jest legendarną rośliną. Sam wygląd tych roślin jest bardzo charakterystyczny, ponieważ mają kolor ciemnozielony i momenetami występują barwy purpurowe. Jeśli chodzi o smak, profil aromatyczny pozwala cieszyć się zapachem kwiatu, ziemi, a także sosny. Oczywiście mircen jest też obecny i zapewnia smak cytrusów. Jakikolwiek dym ze szczepów kush powoduje lekki posmak jagód lub cytrusów.

Jeśli chodzi o efekt, roślina ta jest bogata przede wszystkim w THC. Nawet CBD, które jest drugim towarzyszącym związkiem, występuje jedynie w stężeniu 0,22%. THC może osiągnąć do 19%, jednak zwykle osiąga 15 – 16%. Podobne szczepy to candy kush i afgan kush – są one potomkami kusha.

Nasiona kush można nabyć w internecie, same w sobie nie zawierają kannabinoidów, dlatego można je nabyć bez problemu i przechowywać w swoim domu, nawet w Polsce. Trzeba jednak pamiętać, że uprawa w Polsce jest nielegalna i aby mogła się odbywać, powinniśmy posiadać odpowiednie zezwolenia lub po prostu uprawiać ją w kraju, gdzie jest to dozwolone.

Więcej o odmianie kush, przeczytasz na: https://nasionamarihuany.pl/blog/top-5-odmian-kush