Lek na opryszczkę – jaki wybrać?

Opryszczka, zwłaszcza ta nawracająca to prawdziwa zmora wielu osób. Niestety, zazwyczaj pojawia się ona nagle i niespodziewanie. Najczęściej towarzyszą jej bolesność, świąd oraz pieczenie. Nie da się również ukryć, że opryszczka nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie pod względem wizualnym. Nic więc dziwnego w tym, że każdy poszukuje preparatów, które okażą się skuteczne w walce z nią. Najczęściej mają one postać tabletek oraz maści. 

Jakie są wskazania do stosowania tabletek na opryszczkę?

Tabletki na opryszczkę można nabyć w każdej aptece, bez względu na to, czy mowa o leku, czy o suplemencie. Nie mniej popularne od tabletek są oczywiście maści. Większość osób inwestuje zarówno w jeden, jak i w drugi środek. Najlepiej byłoby je zastosować jeszcze przed pełnym ujawnieniem się opryszczki. Wskazaniami do stosowania preparatów na opryszczkę będą więc:

  • świąd
  • pieczenie
  • charakterystyczne zaczerwienienie(najczęściej w okolicy ust)

Jeżeli jednak przegapi się zwiastuny opryszczki, nadal warto zastosować maść na opryszczkę. Może nie zapobiegnie to dalszemu rozwojowi infekcji, ale na pewno w znaczącym stopniu złagodzi jej przebieg. Warto zdawać sobie także sprawę z tego, że opryszczce mogą towarzyszyć zmęczenie, osłabienie, a w niektórych przypadkach także gorączka. Osoby borykające się z tym uciążliwym problemem powinny więc nieco zwolnić i pozwolić organizmowi na odpoczynek. Wówczas istnieje szansa na szybkie pokonanie problemu.

Jakich składników poszukiwać w preparatach na opryszczkę i jak je stosować?

Zarówno suplement, jak i lek na opryszczkę musi posiadać odpowiedni skład, aby mógł zadziałać. Najczęściej, maści oraz tabletki na opryszczkę bazują na substancjach o nazwach acyklowir oraz hydrokortyzon. Zawierają one również tak zwane substancje pomocnicze. Aby leczenie mogło okazać się skuteczne, należy pamiętać o przestrzeganiu znajdujących się w ulotce konkretnego preparatu zaleceń. Nie powinno się również stosować środków, które są po terminie bądź takich, na które ma się uczulenie.

W przeciwnym bowiem razie, trzeba liczyć się z koniecznością wystąpienia skutków ubocznych. Zarówno maści, jak i tabletki nie zadziałają natychmiast. Należy także mieć na uwadze to, iż opryszczka bardzo często ujawnia się, gdy organizm jest osłabiony. Warto byłoby więc wspomóc odporność jakimiś suplementami. Wówczas być może zapobiegniemy pojawieniu się opryszczki w niedalekiej przyszłości. Jest to bowiem taki problem, który ma niestety tendencję do częstego pojawiania się. Należy również pamiętać o tym, aby unikać pocałunków, jeżeli cierpi się na opryszczkę.