Maska smogowa do biegania – dlaczego warto w nią zainwestować?

maska antysmogowa do bieganiaSmog to problem, który dotyczy większości polskich miast – zwłaszcza dużych aglomeracji, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Katowice. Szkodliwy na co dzień, szczególnie niebezpieczny staje się podczas wzmożonej aktywności fizycznej, takiej jak bieganie. Jak się przed nim chronić, nie rezygnując z ulubionego sportu? Najlepszym rozwiązaniem jest zakup maski antysmogowej. Jak wybrać taką, która dobrze sprawdzi się u biegacza?

Dlaczego w czasie biegania należy korzystać z maski antysmogowej?

Maska antysmogowa w czasie smogu stanowi obowiązkowe wyposażenie biegacza. Biegając bez osłony przed zanieczyszczeniami, biegacz naraża się na poważne konsekwencje zdrowotne. Znajdujące się w powietrzu szkodliwe pyły nie tylko obniżają jego zdolności kondycyjne i źle wpływają na samopoczucie, ale przede wszystkim mogą przyczynić się do wielu poważnych chorób, takich jak nowotwór. W czasie wzmożonego wysiłku fizycznego, biegacz wdycha znacznie więcej pyłów niż podczas spacerów – zabezpieczenie jest dla niego szczególnie ważne.

Jaka maska antysmogowa do biegania?

Jak wybrać maskę przeciwpyłową dla biegacza? Najlepszym rozwiązaniem będzie specjalna, sportowa maska antysmogowa do biegania. Tę zaprojektowano tak, by oprócz ochrony zapewniała też możliwość swobodnego oddychania podczas intensywnego treningu.