Maski antysmogowe dla dzieci

Zanieczyszczenie powietrza jest faktem, z którym nie możemy dyskutować. Teraz możemy tylko chronić nasze dzieci. Jak wybrać maskę antysmogową dla dziecka?

Czy maska antysmogowa dla dziecka jest potrzebna?

W przypadku dzieci przed ukończeniem dziesiątego roku życia, zanim podejmiemy decyzje o zakupie maski antysmogowej (zobacz maski antysmogowe dla dzieci) musimy tą decyzje skonsultować z lekarzem. Dlaczego? Ponieważ oddychanie w masce jest utrudnione. Do płuc dziecka dostaje się mniej powietrza niż zazwyczaj. Może to mieć niepożądane konsekwencje dla rozwoju dziecka.

Maski antysmogowe dla dzieci

Decydując się na zakup maski musimy wiedzieć jaki filtr jest w nich stosowany. Obecnie stosuje się cztery rodzaje filtrów.

  • Filtr Hepa – jest bardzo popularny wśród sportowców. Wyróżnia się zwiększonym przepływem powietrza. Dzięki temu rozwiązaniu aktywność sportowa nie jest szkodliwa, jak w przypadku standardowych masek. Dla dzieci najważniejsze jest to, że filtr ten wykorzystuje cząsteczki elektrostatyczne, które gwarantują 97 % skuteczność w przepuszczaniu drobinek pyłu o rozmiarze 0,1 mikrona.
  • Filtr węglowy – podobnie jak HEPA chroni dzieci nie tylko przed smogiem, ale również alergiami, bakteriami i wirusami.
  • Filtr Bioaktywny – oparty jest na formule Bio – enzymów. Ich działalność polega na degradacji zanieczyszczeń.
  • Filtr łączony – mowa o połączeniu filtra Hepa z filtrem węglowym. Bardzo dobrze radzi sobie z blokowaniem zanieczyszczeń.