olej konopny

Olej konopny – gdzie kupić i jak wybrać?

Olej konopny dzięki swojemu szerokiemu zastosowaniu oraz wielu korzystnym właściwościom wraca na rynek. W dobie poszukiwania naturalnych składników, które można wykorzystać w gastronomii, kosmetyce, czy medycynie olej konopny odnajduje się doskonale. Jak jednak wybrać olej, który najlepiej się dla nas sprawdzi?

Czym kierować się przy wyborze?

Najlepszy olej konopny posiadający najwięcej pozytywnych właściwości to ten nierafinowany, tłoczony na zimno i niepoddawany żadnym obróbkom. Najważniejsze jest, żeby olej był zawsze świeży i przechowywany w suchym, chłodnym miejscu, najlepiej w lodówce. Powinien być w ciemnej butelce, niewystawiony na działanie promieni słonecznych. Jeśli którykolwiek z powyższych warunków nie zostanie spełniony istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że olej zjełczeje, zepsuje się i nie będzie nadawał się do użycia.

Gdzie kupować olej?

Najlepiej postawić na mniejszego dystrybutora, który dostosowuje sprzedaż do popytu i specjalizuje się w tłoczeniu oleju konopnego. Olej, który od wielu tygodni stoi na półce w dużym hipermarkecie raczej nie będzie olejem najwyższej jakości i część z jego składników może nie wykazać swoich dobroczynnych właściwości. Jeśli poszukujemy oleju do użytku w kuchni jego walory smakowe będą ściśle zależne od jego świeżości. Dobrze jest więc poświecić trochę więcej czasu wyborowi odpowiedniego miejsca, poczytać, zasięgnąć opinii, poszukać informacji w internecie (więcej informacji na ten temat) – olej kiepskiej jakości może nas zniechęcić, natomiast ten dobrej jakości stanie się na pewno w naszym domu produktem obowiązkowym.