Maski dla sportowców

maska do biegania zimąCzym różnią się specjalistyczne maski do biegania, jakie są dedykowane dla sportowców, od tych jakie noszą na przykład chirurdzy? Maski ochronne różnią się między sobą funkcjonalnością dobraną pod odpowiednią aktywność i wykonywany zawód. Przede wszystkim podczas aktywności fizycznej nie będzie się używało szpitalnych jednorazówek, ani masek, które zakrywają całą twarz.

Maska do biegania zimą powinna przede wszystkim być wygodna, lekka, powinna ułatwiać naturalne oddychanie, zostać wyposażona w odpowiednie filtry przeciwpyłowe. Tutaj z pomocą sportowcom przychodzą producenci, którzy specjalizują się w produkcji masek dla konkretnych odbiorców.

Maska dla osób aktywnych

Maska, która jest dedykowana osobom aktywnym fizycznie – może to być maska do biegania lub maska na rower, składa się przede wszystkim z odpowiedniej z powłoki, gdzie została wyprofilowana tak zwana muszla. Dodatkowym wyposażeniem maski do biegania zimą są specjalnie zaprojektowane elementy takie jak: regulowane, otwierane zawory oraz filtr przeciwpyłowy, który chroni organizm przed niekorzystnym wpływem zanieczyszczonego powietrza – smogu. Te dwa elementy są wymienne. Stąd w sytuacji zaistniałej potrzeby, można ją dostosować do własnych potrzeb i sprawdzić się na przykład w bieganiu z mniejszym lub z odpowiednio większym dostępem tlenu, co dla treningu jest także bardzo istotne. Maski do biegania polecane są do treningów o średniej intensywności.