Mleko początkowe – Bebilon profutura. Kiedy najlepiej wprowadzić?

Każda mama staje przed dylematem, kiedy przestać karmić piersią i przejść na mleko modyfikowane. Oczywiście najlepiej, aby trwało to jak najdłużej, ale nie zawsze jest to możliwe. Przeszkody mogą pojawiać się już na samym początku: alergie, mało pokarmu, albo dziecko urodziło się zbyt małe, aby poradzić sobie z sutkiem mamy.

Jak przejść na mleko początkowe?

Najlepiej karmić jak najdłużej mlekiem matki. Jeśli sprawia nam to trudność, możemy pomagać sobie laktatorem lub zacząć powoli wprowadzać mleko modyfikowane. Zwykle to lekarz dobiera odpowiedni preparat, ale równie dobrze może to zrobić rodzic, który najlepiej wie, który produkt smakuje maleństwu, a którego nie chce jeść. Bebilon profutura 1, który rodzice polecają właśnie ze względu na dobry smak, zdecydowanie niemowlęta chętniej piją. Mleko początkowe należy wprowadzać powoli i w małych ilościach oraz obserwować, jak dziecko reaguje na taki posiłek. https://www.aptekagalen.pl/bebilon-profutura-1-24x70ml

Bebilon profutura 1

Mleko początkowe przeznaczone jest dla niemowląt do ukończenia szóstego miesiąca życia. W zupełności zaspokaja zapotrzebowanie na wszystkie niezbędne wartości odżywcze. Zawiera między innymi witaminy C i D, kwasy omega-3, oligosacharydy, jod, żelazo oraz wapń. Nie zawiera oleju palmowego oraz glutenu. Jest pełnowartościowym posiłkiem, ale nigdy nie zastąpi mleka matki, warto więc zawsze dobrze rozważyć przejście na mleko modyfikowane. Najlepszym wyjściem jest stopniowe dokarmianie takim mlekiem, np. w sytuacjach, gdy nie ma nas przy dziecku lub w nocy, gdy podajemy butelkę zaspanemu maleństwu.