
Z czego wynika zwiększone ciśnienie we krwi?
Kołatanie serca, uczucie ucisku w głowie, zawroty i omdlenia – wszystkie te objawy bardzo często sugerują nadciśnienie tętnicze. Jest to choroba przewlekła i bardzo niebezpieczna, ponieważ w krótkim czasie może doprowadzić ona do śmiertelnych schorzeń, takich jak zawał serca czy udar.
Z czego wynika zwiększone ciśnienie we krwi?
Nadciśnienie tętnicze bardzo często nazywane jest chorobą cywilizacyjną. Ma na nie wpływ szybki tryb życia, praca pod presją czasu, wieczny stres, zła dieta, brak ruchu i inne typowe dla XXI wieku zachowania. Niemniej jednak, nie są to jedynie przyczyny pojawiania się zwiększonego ciśnienia we krwi. Bardzo często na nadciśnienie tętnicze ma wpływ na przykład przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych czy też ciąża. Często są to też wady wrodzone, na przykład nieprawidłowe wykształcenie się aorty czy niedomykalność zastawek mitralnych serca.
Jak leczyć nadciśnienie
Sposób leczenia nadciśnienia tętniczego powinien zostać dobrany przez lekarza. Najczęściej kardiolodzy przepisują tabletki na nadciśnienie z Evita.Sklep. Jednak jeśli owa przypadłość wynika ze złej anatomii, niekiedy konieczna jest po prostu operacja. Kobietom w ciąży nie wolno brać tabletek na nadciśnienie, dlatego zaleca im się działania profilaktyczne – możliwie największy odpoczynek a także ciąże bardzo często rozwiązuje się w drodze cesarskiego cięcia. Poród naturalny w tym przypadku jest bardzo ryzykowny – zarówno dla matki jak i dziecka.
Czym jest nadciśnienie „białego fartucha”?
Co ciekawe, istnieje również nadciśnienie tak zwanego „białego fartucha”. Ten typ przypadłości nie wymaga przyjmowania żadnych leków na nadciśnienie. Polega on na chwilowym wzroście ciśnienia we krwi, w sytuacji stresowej, jaką jest badanie tego parametru w placówce medycznej. Poza szpitalem, przychodnią czy gabinetem lekarskim wynik mierzonego ciśnienia jest jak najbardziej w normie. Kiedy natomiast pacjent zostaje zbadany w placówce medycznej, pod wpływem stresu, otrzymuje wynik znacznie przekraczający książkowe normy.