witaminy-naturalne-1

Naturalne witaminy czy suplementy witaminowe? Co jest lepszą opcją?

Pytanie, które dziś zadajemy, brzmi: co jest lepsze: witaminy naturalne czy suplementy witaminowe? Pytanie nie jest takie proste i odpowiedź, oczywiście, też nie jest taka prosta. Dziś wyjaśniamy kilka wyjątkowych przypadków.

Znaczenie witaminwitaminy-naturalne-1

Witaminy są jednym z najważniejszych składników odżywczych dla organizmu, ponieważ są one odpowiedzialne za regulację funkcji życiowych, takich jak tworzenie tkanek, komórek krwi, regulacji hormonalnej i substancji chemicznych dla układu nerwowego.

Innymi słowy, są oni bezpośrednio odpowiedzialni za funkcje ważne funkcje dla naszego organizmu. Problem polega jednak na tym, że większość z tych składników odżywczych nie może być wytwarzana przez sam organizm, dlatego konieczne jest przyjmowanie ich z zewnątrz, zazwyczaj poprzez pożywienie.

Tak długo, jak uda nam się dostosować dawkę witamin potrzebną naszemu organizmowi, czy to w sposób naturalny (poprzez samą dietę), czy poprzez odpowiednią suplementację, będziemy dostarczać naszemu organizmowi istotną część potrzebnych mu składników odżywczych, a to jest właśnie ważne.

Przyjmowanie witamin z pożywienia, które spożywamy jest idealne, ale czasami trudno jest osiągnąć dawki, których potrzebujemy i istnieją szczególne przypadki, w których suplementacja witamin również nabiera pewnego znaczenia, a my powiemy ci, dlaczego.

Niektóre konkretne przypadki

W przypadku, na przykład, witaminy K, która jest niezwykle ważna dla krzepnięcia krwi i tworzenia czerwonych krwinek, opcja suplementacji jest nie tylko tak samo korzystna, jak to, co można uzyskać poprzez dietę, ale nawet korzystniejsza.