Objawy zarażenia się Helicobacterem pyroli

Zarażenie bakterią Helicobacter pyroli, jeśli nie jest wykryte wcześniej, może prowadzić do wielu poważnych chorób. Jest to bakteria, którą można zarazić się poprzez ślinę, w czasie pocałunku, używając tych samych naczyń lub sztućców, pijąc nieprzegotowaną, nieoczyszczoną wodę albo nie przestrzegając podstawowych zasad higieny.
Helicobacter pyroli to bakteria, która bardzo szybko się przemieszcza w organizmie, po to, aby osiąść w żołądku. Jest ona bardzo groźna, ponieważ przez wiele lat może nie dawać żadnych objawów.

Jak leczyć zarażenie Helicobacterem pyroli?

Leczenie zarażenia tą bakterią trwa około tygodnia. Polega na przyjmowaniu dwóch leków antybakteryjnych czyli antybiotyków, a także trzeciego omeparazolu. Po tym czasie lekarz może zlecić kontynuację leczenia, albo po przeprowadzeniu testu, zadecydować o zakończeniu kuracji.

Jakie są testy na wykrycie Helicobactera pyroli?

Aby się dowiedzieć, czy nie jest się zarażonym należy przeprowadzić specjalny test na helicobacter. Można go zrobić w warunkach domowych, wystarczy kupić w aptece gotowy zestaw. Test jest z krwi lub z kału i przebiega całkiem bezboleśnie.
Można także przeprowadzić test na helicobacter oddechowy. Pokazuje on ilość mocznika w wydychanym powietrzu. Taki rodzaj testu przeprowadza się w laboratoriach. https://www.aptekagalen.pl/helicobacter-test-domowy-test-do-wykrywania-zakazenia-bakteria-helicobacter-pylori-1szt

Jakie są objawy choroby spowodowanej Helicobacterem pyroli?

Objawy zarażenia bakterią Helicobacter pyroli to wymioty, biegunki, mdłości, bóle brzucha, brak apetytu i ogólne osłabienie. Jest to także zgaga, niekontrolowane odbijanie.