Opatrywanie ran – o czym pamiętać?

Niemal każdy w swoim życiu miał chociaż raz ranę, która wymagała zastosowania opatrunku. Ze świecą można szukać osób, które nigdy się nie skaleczyły, nie obiły do krwi kolana czy też nie zdarły łokci podczas jazdy na rowerze. Każda rana wymaga tego, by ją dokładnie oczyścić, w przeciwnym razie może dojść do groźnego zakażenia.

Jak oczyścić ranę?

Gdy dojdzie do przerwania naskórka, to konieczna za każdym razem jest odpowiednia interwencja. W pierwszej kolejności trzeba ocenić, czy da się radę samodzielnie taką ranę zabezpieczyć, czy też niezbędna stanie się pomoc fachowca. Jeżeli jest to drobna rana, to trzeb ją oczyścić ze wszelkich ciał obcych znajdujących się w jej obrębie, odkazić i zakleić plastrem lub założyć opatrunek – w zależności od potrzeb. Pamiętać trzeba także o tym, aby regularnie zmieniać opatrunek. Solcoseryl żel można wykorzystać do tego, by przyspieszyć regenerację naskórka. https://www.aptekagalen.pl/solcoseryl-zel-20g

Co to jest Solcoseryl żel i kiedy się go stosuje?

Zastosowanie Solcoseryl żelu jest bardzo szerokie. Jest to preparat, który powstał na bazie bezbiałkowego dializatu cielęcego. Stosuje się go w wielu przypadkach. Warto mieć go pod ręką w przypadku niewielkich ran takich jak lekkie oparzenia, blizn po oparzeniu, odleżyn czy zmian troficznych. Stosowanie żelu Solcoseryl zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi na ulotce sprawi, że rany będą się goiły szybciej. Preparat ten można stosować także na odmrożenia.