Piec laboratoryjny – rodzaje

Piec laboratoryjny jest profesjonalnym urządzeniem, które wykorzystuje się w różnych branżach. Jego specyficzne właściwości sprawiają, iż możliwie staje się jego stosowanie do procesu podgrzewania, obróbki cieplnej, jak również topienia różnorodnych surowców. Producenci oferują różne typy pieców do laboratorium, które dobrane są odpowiednio do czynności, które mają być przeprowadzane z ich zastosowaniem.

Piec komorowy

Piec komorowy to dosyć powszechnie wykorzystywany model. Sprawdza się w przypadku prac mających związek z metalami szlachetnymi. Wymienione urządzenia przewodzą doskonale ciepło i odporne są na uszkodzenia o charakterze mechanicznym. Dzięki ich użyciu możliwie staje się utrzymywanie takiej samej temperatury w czasie wszelkich prac.

Piec rurowy

Piece rurowe wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie niezbędna będzie praca przy użyciu gazów palnych. Za sprawą specjalistycznej budowy, możliwie jest ich szybkie schłodzenie.

Piec wysokotemperaturowy

We wszelkiego typu produkcyjnych procesach, wykorzystuje się zaś piec wysokotemperaturowy, gdzie możliwe staje się osiągnięcie bardzo wysokiej temperatury – nawet i do 1600 stopni Celsjusza. Stosuje się je przede wszystkim podczas wszelkiego typu obróbki ceramicznej.

Zanim wybierzemy właściwy piec laboratoryjny, powinniśmy przede wszystkim określić rodzaj pracy, który ma być wykonywany z jego zastosowaniem – ma to istotne znaczenie. Kluczowe pozostaje także to, żeby wybrać taki piec do pracy w laboratorium, który został wykonany przez sprawdzoną firmę udzielającą przy tym na niego stosowną gwarancję. Wtedy to zyskujemy pewność, iż będzie to sprzęt najwyższej jakości, który będzie można wykorzystywać przez naprawdę długi czas.

Podczas wyboru pieca do laboratorium https://danlab.pl/nasze-produkty/urzadzenia-grzewcze/piece-laboratoryjne/ , nie powinniśmy zawsze kierować się jego ceną. Czasami bowiem niższa cena, związana jest także z niszą jakością danego urządzenia, a co za tym idzie, konieczne będą częste, nierzadko też drogie serwisy albo wymiany na zupełnie nowe.