Prawidłowa pielęgnacja jamy ustnej: dla kogo wybrać miękkie szczoteczki do zębów?

Bardzo miękkie szczoteczki do zębów mogą być używane przez wszystkich, jednak istnieją osoby o konkretnych problemach, dla których to rozwiązanie będzie najlepsze. Kto powinien korzystać z delikatnych szczoteczek i dlatego? Oto porady.

Miękkie szczoteczki do zębów są podstawą u osób z problemami

Miękkie szczoteczki do zębów są wskazane w przypadku osób, które mają zaostrzony stan zapalny dziąseł, występuje u nich krwawienie, pojawiają się zmiany ropne lub wzrosła ruchomość zębów. Również osoby o wrzodziejących dziąsłach powinny korzystać z delikatnych rozwiązań. To, co najważniejsze – szczoteczki do zębów miękkie nie sprawiają, że problem minie. Bardzo ważne jest regularne chodzenie do lekarza stomatologa, odkamienianie zębów, a także prawidłowe i regularne mycie zębów.

Miękkie szczoteczki do zębów są także świetną opcją dla dzieci, które uczą się samodzielnego mycia zębów i osób po odkamienianiu oraz piaskowaniu zębów, które mogą chwilowo cierpieć na nadwrażliwość po zabiegu.

Również po innych zabiegach lekarz stomatolog może zasugerować szczoteczki do zębów miękkie, które sprawią, że jama ustna szybciej wróci do swojego naturalnego stanu, a pielęgnacja nie będzie bolesna.

Czy miękkie szczoteczki do zębów są gorsze od twardych?

Niektórzy obawiają się, że miękkie szczoteczki do zębów mogą niedokładnie domywać zęby, ponieważ przyzwyczajeni są do intensywnego odczuwania związanego z myciem twardą szczotką. Nic bardziej mylnego, jeśli zęby będą myte prawidłowo, to poziom twardości szczotki nie ma wpływu na to, czy zęby będą umyte lepiej.

Kiedy stosować twarde i średnie szczoteczki do zębów?

Bardzo miękkie szczoteczki do zębów są najlepszą opcją dla osób o wrażliwych zębach, to pewne, a kiedy warto wymienić taką szczotkę na półtwardą lub twardą? Szczoteczki średnie sprawdzają się w przypadku większości osób, dobrze radzą sobie z czyszczeniem i są łagodne dla dziąseł i szkliwa. To dobre rozwiązanie, jeśli użytkownik szczoteczki ma problem z nadwrażliwością na temperaturę, ma skłonność do krwawień, ale te aktualnie nie występują.

Twarde szczoteczki dokładnie szorują zęby i są świetne w usuwaniu osadu. Należy używać ich oszczędnie, by nie podrażnić dziąseł. To opcja dla osób, które nie zauważają u siebie nadwrażliwości oraz u tych chcących usunąć przebarwienia szkliwa powstałe pod wpływem np. palenia papierosów lub picia ciemnych napojów.

Jeśli nie wie się, które rozwiązanie jest najlepsze, warto skonsultować to ze stomatologiem lub wybrać bardzo miękkie szczoteczki do zębów, a potem wymienić je na nieco twardsze – jeśli poczuje się taką potrzebę.

Bardzo miękkie szczoteczki do zębów dostępne na stronie https://a-manada.pl/miekkie-szczoteczki-do-zebow