Witamina na oczy – czy warto pamiętać o niej podczas codziennej suplementacji?

Wiele osób pamięta o tym, by każdego dnia suplementować witaminy wzmacniające włosy, skórę, uzupełniające niedobory czy wspierające odporność, jednak mało kto zwraca uwagę na tabletki na poprawę wzroku, który jest bardzo ważną częścią życia. Oto jak działa witamina na oczy i dlaczego warto o niej pamiętać.

Witamina na oczy – po co?

Tabletki na oczy chronią oczy oraz wspomagają procesy widzenia. Oko człowieka jest bowiem bardzo podatne na promieniowanie UV oraz szkodliwe wolne rodniki. Dlatego konieczna jest ochrona, która naturalnie jest wspierana m.in. przez odpowiednią dietę, np. w warzywa: sałatę i szpinak. Niestety rzadko kiedy ludzie zapewniają sobie tyle witaminy na oczy, by całkowicie zabezpieczyć się przed problemami.

Co chronią tabletki na poprawę wzroku?

Z tego powodu warto korzystać z preparatów opartych na naturalnych składach. Troska o oko powinna opierać się bowiem na trzech filarach:

  • zapewnieniu witaminy A, będącej niezbędną do widzenia przy słabym oświetleniu. Razem z B2 wpływają na utrzymanie prawidłowego wzroku i chronią siatkówkę oraz soczewkę oka przed szkodliwym działaniem wolnych rodników;
  • luteinie i zeaksantynie, czyli naturalnym barwnikom, które chronią siatkówkę przed promieniem UV i powinny być wspierane szczególnie po skończeniu 40 roku życia;
  • DHA, najcenniejszy z kwasów omega-3, którego najwięcej występuje w mózgu i oku. Jego obecność jest warunkiem prawidłowego przebiegu widzenia i ochrony przed uszkodzeniami.

Tabletki na oczy mogą też pomóc zminimalizować występowanie pieczenia, podrażnienia czy obecności ciała obcego w oku!