Wykorzystywanie olejków konopnych

Właściwości olejów konopnych sprawiają, że coraz więcej osób sięga po takie wyroby w celach leczniczych. Jednocześnie takie wyroby mogą być pozyskane zarówno w celu leczenia konkretnych chorób, ale również w celu stosowania jako suplementu, który jest w stanie właściwie zadbać o stan zdrowia.

Co znajduje się w olejach konopnych?

W olejach konopnych nie znajduje się THC, które ma działanie psychotyczne. Ta substancja produkowana jest z konopi indyjskich. Natomiast dopuszczane do celów medycznych oleje wykonywane są z konopi przemysłowych. W takich konopiach znajdują się takie substancje jak między innymi cbg. Jednak znacznie bardziej rozpoznawalną substancją jest CBD.

Jak działa CBG?

Pozyskanie cbg jest trudniejsze. Wynika to między innymi z tego, że kwas tej substancji przekształca się w inne w ramach wzrostu roślin. Jednak produkowane są również takie konopie, które mają zapewnić odpowiednią ilość CBG. Do właściwości, które jest w stanie wytworzyć ta substancja można zaliczyć między innymi:
– możliwość wspierania leczenia jaskry,
– ochronę neuronów,
– wsparcie leczenia nowotworów.
Gdy chce się pozyskać olejki zawierające CBG niezbędne jest zdecydowanie się na wyszukanie takich produktów. W odróżnieniu od CBD na rynku nie występuje tak duża ilość produktów, w których został wykorzystany CBG w odpowiednich ilościach. Generalnie w olejkach znajdują się jedynie śladowe ilości tej substancji.

Najlepszej jakości olejki z ekstraktem cbg znajdują się na KonopnySklep.com.pl.