Zastosowanie białka w diecie

Głównym składnikiem budulcowym jest białko, którego dobrze dobrana ilość jest bardzo istotna w przypadku chęci uzyskania odpowiedniej sylwetki.

Białko dla początkujących


Wiele osób zastanawia się, jakie białko wybrać na początek, natomiast dla osób zaczynających swoją przygodę z siłownią bądź inną aktywnością fizyczną powinno być ono tylko dodatkiem.


Osoby początkujące muszą wiedzieć, że mają do wyboru białko serwatkowe, które dzieli się na trzy rodzaje: izolat, koncentrat i hydrolizat.
Izolat posiada niską zawartość tłuszczów, jednak jest szybko trawiony i dobrze przyswajalny przez nasz organizm.


Koncentrat jest najtańszym rodzajem białka serwatkowego a zarazem najlepszym wyborem na początek, ponieważ posiada pełnowartościowe wartości odżywcze.
Hydrolizat natomiast pozwala na osiągnięcie najszybszej przyswajalności, niestety jest najdroższym rodzajem białka serwatkowego.

Odżywka białkowa w diecie


Jak każdy suplement jest tylko dodatkiem uzupełniającym dietę, dlatego osoby początkujące muszą pamiętać, że jego stosowanie nie spowoduje żadnych efektów bez ich intensywnej pracy. Niestety niektórzy uważają, że wystarczy brać białko, a mięśnie same urosną co jest wielkim błędem.

Zadaniem odżywek proteinowych jest przede wszystkim uzupełnienie niedoborów białka w naszym organizmie.