ochrona przed smogiem

Czy można ochronić się przed smogiem?

Obecnie każdy w zasadzie mieszkaniec większego miasta narażony jest na szkodliwe działanie smogu. Zwłaszcza miłośnicy biegania, którzy uprawiają sport pod gołym niebem, wiele ryzykują. Okazuje się bowiem, że smog oddziałuje na nich ze zwiększoną siłą. Wszystko z tego powodu, że wchłaniają zwiększone jego ilości.

Jak ochronić się przed smogiem?

Wydaje się, że nie warto rezygnować z biegania czy też jakiejkolwiek innej aktywności z powodu smogu. Trzeba po prostu dobrze przygotować się do ochrony przed smogiem. Co może pomóc? Na pewno dobrym pomysłem jest korzystanie ze specjalnej maski do biegania.

Jest to maska antysmogowa, która tak naprawdę może służyć nie tylko do biegania. W maskach tego typu chodzą również inni ludzie, którzy nie uprawiają żadnych sportów. Jednakże, najbardziej, maska do biegania faktycznie przydaje się właśnie biegaczom.

Jak działa maska?

Warto nieco bliżej przyjrzeć się temu, jak właściwie działa maska przeciwpyłowa. Generalnie, powinna być ona założona na twarz w ten sposób, aby powietrze przed dostaniem się do układu oddechowego, najpierw przeszło przez filtr.

Warto zauważyć, że maski bardzo różnią się między sobą. Przede wszystkim chodzi o jakość filtrów w poszczególnych maskach. Wydaje się, że im częściej się biega czy też uprawia inny sport, tym lepszą trzeba mieć maskę. Chodzi o to, aby filtr był najwyższej klasy, a ochrona przed smogiem była faktycznie skuteczna.