Wirówki laboratoryjne są stosowane w laboratoriach medycznych, przemysłowych, biochemicznych i innych – wszędzie tam, gdzie odwirowanie materiału musi zostać przeprowadzone szybko i sprawnie. Czym cechują się te urządzenia? Jak dobrać najlepsze wirówki laboratoryjne? O czym pamiętać podczas zakupu?
Wirówki laboratoryjne
Wirówka (https://danlab.pl/nasze-produkty/przygotowywanie-prob/wirowki-laboratoryjne/) jest wykorzystywana w miejscach, gdzie istnieje konieczność rozdziału małej ilości preparatu na składniki o różnorodnych gęstościach. Okazuje się, że produkt dokonuje rozdzielenia emulsji i zawiesin za pomocą wprowadzenia w ruch obrotowy substancji. To z kolei wpływa na stałe przyspieszenie, co zwiększa prędkość opadania cząstek. Plusem jest fakt, że wirówki dają gwarancję łatwej obsługi i maksymalnej prostoty w działaniu. Szeroki wybór sprawia, że każde laboratorium znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie. Na uznanie zasługuje bowiem uniwersalność zastosowania i wysoka precyzja procesu wirowania.
Cechy wirówek
Najważniejszymi cechami wirówek laboratoryjnych są z pewnością:
- wydajność,
- wszechstronne zastosowanie,
- szeroki wybór,
- dopasowanie do oczekiwań użytkownika,
- wygoda pracy.
Nie zapominajmy o tym, że sklepy online oferują ciekawe akcesoria, jakie dostosujemy do konkretnego zastosowania, tak aby zachować wydajną pracę każdego dnia. Niektóre wirniki są stworzone tak, aby można było ze założyć i zdemontować bardzo łatwo, a łatwy dostęp daje użytkownikom sporą swobodę. Sporym uznaniem cieszą się wirówki mini, jakie są stosowane w szkołach, na pokazach, czy w naukach przyrodniczych.