Jaki jest skład dobrej maści konopnej?

W ostatnich latach dość duży szum zrobił się wokół właściwości leczniczych, jakie wykazują liście konopi siewnej. Laicy bardzo często mylnie kojarzą tę roślinę z używkami typu marihuana. Tymczasem konopia siewna posiada zupełnie inną substancję aktywną, która potrafi uśmierzyć ból. Na rynku znaleźć można również liczne kosmetyki, oparte na bazie tej rośliny.

Kto powinien używać maści konopnej?

Osoby cierpiące na łuszczycę czy silnie przesuszającą się skórę z pewnością powinny wypróbować maści konopnej. Kosmetyk ten wykazuje właściwości nawilżające, ujędrniające oraz regenerujące zrogowaciały naskórek. Nie da się ukryć, że maść konopna wykazuje znacznie więcej właściwości. Regularne jej używanie może doprowadzić do wyleczenia skóry z trądziku lub nawracających niedoskonałości. Maścią konopną smarować można również obrzęki, miejsca po ukąszeniach czy stłuczeniach.

Jak czytać składy kosmetyków konopnych?

Warunkiem zadziałania dobroczynnych właściwości maści zawierającej olej konopny jest to, żeby kosmetyk nie miał w sobie substancji chemicznych. Nic to nie da, jeśli używa się produktu naszpikowanego parabenami, który na końcu składu ma jakiś mały odsetek liści konopii. Zamiast sztucznych substancji, powinny być to naturalne składniki – jak masło shea, naturalne olejki eteryczne czy inne. Warto wystrzegać się również produktów, których bazą jest parafina a nie woda. Ten olej mineralny potrafi bowiem powodować powstawanie kolejnych niedoskonałości.

Więcej na temat maści konopnej znajduje się na KonopnySklep.com.pl.