OTRIVIN MENTHOL lek na katar w sprayu

Leki na katar – jakie stosować?

Spray do nosa jest przeznaczony miejscowo do jamy nosowej. Zazwyczaj stosujemy go w przypadku alergicznego nieżytu nosa, kataru lub przekrwienia błony śluzowej nosa. Producenci oferują wiele różnorodnych leków na katar, które pozwolą nam szybciej zwalczyć infekcję. Jaki spray do nosa na katar wybrać? Czym cechują się poszczególne rodzaje leków na katar? O czym trzeba wiedzieć?

Leki na katar

Wyróżnić można kilka podstawowych rodzajów leków na katar:

  • Leki przeciwhistaminowe – niektóre spraye do nosa na katar zawierają składniki przeciwhistaminowe. Mają one na celu zmniejszać przekrwienie, które wiąże się z alergią.
  • Donosowe leki sterydowe – ich zadaniem jest zmniejszenie stanu zapalnego i obrzęku. Takie leki na katar są nieocenione w leczeniu długotrwałych infekcji zatok i alergii.
  • Środki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa – są użytkowane zwłaszcza podczas przeziębień. Raczej nie należy ich stosować długotrwale.

Leki na katar z łatwością zakupimy w internetowej aptece np. AptekaGalen.

lek na katar w sprayu

Skuteczne działanie leków na katar

Nie bez znaczenia jest także sól fizjologiczna do nosa, która może wesprzeć pozbycie się nagromadzonego śluzu. Występuje w wersji tradycyjnego sprayu do nosa lub w połączeniu ze specjalnym naczyniem do wlewania soli przez kanał nosowy. Spray do nosa na katar powinien działać skutecznie i być łatwy w użytkowaniu. Już od najmłodszych lat stosuje się takie lekarstwa podczas leczenia infekcji różnego rodzaju. Poszukując leków na katar, warto mieć na uwadze ich skład i skuteczne działanie.