ISPAGUL S 200G BABKA JAJOWATA W PROSZKU NA ZAPARCIA

Tabletki na zaparcia – jak stosować je bezpiecznie?

Problemy i dolegliwości, jakie pojawiają się w obrębie naszego przewodu pokarmowego mogą negatywnie wpłynąć na naszą kondycję i nasze samopoczucie. Najczęściej mamy jednak problem z zaparciami co może wynikać z długo działającego stresu lub nieodpowiedniej diety. Wówczas sięgamy po tabletki na przeczyszczenie. Jednak w jaki sposób można stosować je bezpiecznie?

Tabletki na przeczyszczenie i ich stosowanie

Tabletki na zaparcia to dość popularny produkt farmaceutyczny, który pomaga nam w momencie, kiedy dochodzi do zaburzenia perystaltyki jelit i zatrzymania się mas kałowych w okolicach okrężnicy. Niemniej jednak lek na zaparcia musi być zawsze stosowany w granicach zdrowego rozsądku. To, w jaki sposób można dawkować tabletki na przeczyszczenie zależy od:

  • rodzaju tabletek;
  • rozmiaru problemu z jakim się borykamy;
  • naszej kondycji zdrowotnej i predyspozycji naszego organizmu.

W wielu wypadkach jednak dopuszczalna dawka tabletek na przeczyszczenie nie przekracza 2 – 3 kapsułek w ciągu doby. Dla pewności, koniecznie zapoznajmy się z ulotką dołączoną do leku na zaparcia.

tabletki na zaparcia

Lek na zaparcia i możliwe skutki uboczne

Warto pamiętać o tym, że tabletki na zaparcia(https://www.aptekagalen.pl/zaparcia), podobnie zresztą jak inne wyroby farmaceutyczne, nie są wolne od skutków ubocznych. Jednocześnie pojawią się one głównie w momencie, kiedy zdecydujemy się przekroczyć dzienną, dopuszczalną ilość tabletek na przeczyszczenie. Mogą one przyczynić się np. do wywołania biegunki lub oddawania stolców o półpłynnej lub płynnej konsystencji przez kilka kolejnych dni.