Nowoczesne laktatory dwufazowe

Karmienie piersią ma bardzo pozytywny wpływ na prawidłowy rozwój i zdrowie dziecka. Aby jednak było ono możliwe konieczna jest odpowiednia laktacja. W celu utrzymania jej na stałym poziomie konieczne jest regularne przystawianie dziecka do piersi lub stosowanie laktatora.

Laktator

Laktator jest urządzeniem umożliwiającym skuteczne odciąganie mleka kobiecego. Warto wiedzieć, że może on być z powodzeniem stosowany zarówno w celu pobudzenia laktacji, jak i na przykład przyniesienia ulgi w momencie nawału pokarmu. Ponadto, umożliwia pozyskanie zapasów mleka dla dziecka w sytuacji, w której matka musi na przykład wyjść z domu.

Rodzaje laktatorów

Na rynku istnieje szeroka oferta tego typu produktów. Są one dostępne zarówno w wersji manualnej, jak i elektrycznej.

Lansinoh laktator elektryczny podwójny

Dużym zainteresowaniem karmiących mam cieszą się laktatory podwójne. Umożliwiają one równoczesne odciąganie mleka z obu piersi. Z jednej strony wpływa to na skrócenie czasu niezbędnego do pełnego odciągania, z drugiej podnosi efektywność procesu. Wśród tego typu urządzeń warto zwrócić uwagę na laktator elektryczny podwójny Lansinoh. Posiada on bardzo funkcjonalną poduszeczkę na lejku, co pozwala na optymalne dopasowanie urządzenia do kształtu piersi.

Lansinoh laktator elektryczny podwójny – dwufazowe działanie

Nowoczesne produkty charakteryzują się działaniem dwufazowym, które naśladuje naturalny proces ssania przez dziecko. Pierwszy etap obejmuje wstępne pobudzanie, a dopiero po nim następuje efektywne odciąganie pokarmu.